Eko-dodatki

Styl ekologiczny inspirowany jest naturą, a elementy aranżacji wnętrza w tym stylu powinny być ekologiczne, biodegradowalne i wykonane z materiałów w jak najmniejszym stopniu przetworzonych.

 

Wybierając dodatki do stylu ekologicznego pamiętajmy, że charakteryzuje się on prostotą a jednym z jego założeń jest stosunkowo nie wielka ilość bibelotów i ozdób.

 

Poszukując dodatków, które uzupełnia wnętrza ekologiczne warto zwrócić się ku naturalnym tkaninom. Poduszki, zasłony, serwety szyte z lnu, bawełny, konopi, juty czy wełny. Tkaniny wybierane jako dekoracja w tym stylu powinny mieć grube sploty, mogą to być również ręcznie robione i ozdabiane serwety czy pokrowce na poduszki.

 

We wnętrzach w tym stylu duży nacisk kładzie się również na wtórne wykorzystanie surowców, dlatego ciekawym rozwiązaniem będą flakony zrobione z butelek po napojach.

 

Drewno stanowi motyw przewodni takiego domu, dlatego też elementem dekoracyjnym mogą być tutaj również pnie drzew, wykorzystywane jako kwietniki, podstawki czy deski do krojenia.

 

Nie ma chyba bardziej oczywistego, a jednocześnie doskonalszego elementu dekoracyjnego wnętrza eko niż żywe rośliny. Czy to doniczkowe czy cięte – powinno ich być w domach w stylu ekologicznym jak najwięcej.  

Odsłony: 1771